čtvrtek 6. 6. / 16.00   /   Knihovna Třinec

PETR VÁŠA

PRO RODINY S DĚTMI

Využijte jedinečnou příležitost zúčastnit se impozantního představení fyzického básníka s knihou Rajčaťáci a Banáni.

Petr Váša přijede do Třince!

Rezervace

Ve čtvrtek 6. 6. 2024 se od 16.00 uskuteční v třinecké knihovně jedinečné a impozantní vystoupení fyzického básníka Petra Váši. Čeká nás strhující podívaná pro děti a rodiče v podání Petra Váši, který do Třince přiveze svou knihu Rajčaťáci a Banáni, kterou ilustrovala skvělá Magda Rutová, jejíž výtvarný workshop a čtení proběhne paralelně v 16.00 .

Vystoupení je zdarma, prosíme pouze o včasnou rezervaci skrze rezervační formulář výše.

Petr Váša (*1965)

Narozen v Brně, vystudoval vědu o výtvarném umění na brněnské univerzitě (1988), založil hudební skupiny Z kopce (1985), Ošklid (1987) a A-Beat (1990). Po skončení jejich činnosti se věnoval především projektu fyzického básnictví (od 1991 - představení a nahrávky, od 1992 - kresby, vizuální básně, od 1993 - semináře a dílny na různých uměleckých školách a festivalech). Více na petrvasa.cz.

Fyzické básnictví

Fyzické básnictví jako pedagogická metoda, soubor pohybových, hlasových, řečových a grafických cvičení; jako názor na život, metafora svobodného tvůrčího postoje člověka ke světu a jeho hledání přirozené celistvosti. "Trans-latina" jako poetické esperanto, futuristická praevropština. Najdete také na petrvasa.cz.

Petr Váša: Rajčaťáci a banáni

Inspirativní návod, jak se znovu naučit vnímat kouzla, která nás obklopují. Malým dětem je tenhle pohled vlastní. Petr Váša nám připomíná, že jednoduchými triky si lze část tohoto kouzla uchovat. 

Jsou slova kouzelná? A dá se s nimi zažít napínavé dobrodružství? 

Takové prázdniny ještě Káj nezažil. Ano, Káj. Teď už žádný Kájík. A taky Metéte, Kája a Zrz. Čtyři kamarádi, kteří si říkají Strážci ráje. Setkávají se v zahradě a to, co společně zaslechnou, je trochu zvláštní. Jako by celý svět kolem nich volal svými zvuky k jednomu velkému dobrodružství. A když se do prázdninových zážitků připlete kocour Felíny, který je možná trochu kouzelný (nebo kouzelnický?), určitě to bude stát za to. Celou tuhle skvělou partu navíc čeká důležitý souboj s bandou Banánů, kteří rapují, stříhají videa a jsou vůbec děsně „cool“. Pomůžou ta správná slova, zvuky, gesta a pohyby Strážcům ráje velký boj vyhrát?

Ilustrovala Magda Rutová.
Více na hostbrno.cz.

 

 

 

Galerie