pondělí 3. 6. / 18.00   /   Café Maroszek

SAŠA FLEK

Po pěti letech v Třinci opět přivítáme Sašu Fleka, autora Parabible a vedoucího nakladatelství Biblion.
Čtení moderuje Vašek Radoš. 

V pondělí 3. 6. 2024 v 18.00 proběhne další z řady debat a autorských čtení v rámci festivalu ČteFesT, tentokrát přivítáme v Třinci po pěti letech Alexandra Fleka, teologa, který vydal knihu Parabible. Knihu o tom, jak by vypadal Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.

Setkání moderuje Václav Radoš.

Alexandr Flek (*1968)

Evangelický teolog, kazatel a překladatel Bible. Vyrůstal v ateistické rodině, roku 1987 se stal křesťanem. Překlad Bible21, na kterém pracoval 15 let, se stal roku 2009 bestsellerem. Podílel se na zakládání několika křesťanských společenství, v současnosti se věnuje nakladatelské a přednáškové činnosti, příležitostně káže v širokém spektru křesťanských církví. (zdroj: parabible.cz)

Alexandr Flek: Parabible (2018)

Žádný autoritativní překlad, žádná náhrada původního textu, jen nově převyprávěné kousky z Bible. Ale taky žádná samoúčelná kratochvíle, naopak – ty starodávné řecké texty nejsou v knize na ozdobu. Z nich Parabible vychází, je interpretuje a jim skládá účty. (zdroj: parabible.cz)

Václav Radoš

Vystudoval sociální patologii v Opavě a teologii v Heiligenkreuz. Pracoval jako sociální pracovník s alkoholiky a věnoval se integraci uprchlíků. Navštívil uprchlické tábory v Iráku, pracoval v izraelském kibucu, vařil pivo v Beskydech a fandí třineckému hokeji.

Akce se koná v kavárně Café Maroszek v pondělí 3. 6. 2024 v 18.00. 

Galerie