úterý 4. 6. / 18.00   /   Café Maroszek

PETRA DVOŘÁKOVÁ

Těšit se můžeme na jedinečné setkání s oceňovanou autorkou i povídání o cestě životem protkaném psaním a ochotou pomáhat.

 

“Knihy by nás měly rozvíjet v toleranci k druhým a vést k empatii,” říká spisovatelka Petra Dvořáková.

Obohatila čtenáře již 11 knihami. Můžeme tedy doufat, že dobro ve společnosti bude narůstat nejen v Česku, ale i za jeho hranicemi. V sousedním Polsku se poslední dobou těší překlady autorčiných knih velké popularitě - staly se takříkajíc bestsellery na velkém polském knižním trhu.  A my se s Petrou Dvořákovou potkáme na ČteFesTí besedě, která se bude konat v kavárně Café Maroszek v úterý 4. 6. 2024 v 18.00. Můžeme se těšit na jedinečné setkání s autorkou i povídání o cestě životem protkaném psaním a ochotou pomáhat.

Petra Dvořáková (*1977)

U nás je Petra Dvořáková oceňovanou spisovatelkou. Za Knihu rozhovorů získala Magnesiu Litera. Kniha Julie mezi slovy byla oceněna Zlatou stuhou za nejlepší beletristickou knihu pro mládež a cenou učitelů v anketě SUK - nově s názvem Kniha dětského srdce. Román Dědina se zařadil mezi nejoceňovanější a nejprodávanější tituly české prózy a jeho audioknižní podoba se stala absolutním vítězem Audioknihy roku 2019. Mezi knižní bestsellery se řadí také autorčina novela Vrány, za niž získala ocenění Kniha roku 2020 v kategorii umělecká próza. Teenagery si Petra Dvořáková získala knihou z florbalového prostředí Každý má svou lajnu a také odzbrojijící memoárovou biografií Já jsem hlad: Příběh o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši.

Proč se ptát? 

 

 

Galerie