čtvrtek 6. 6. / 11.00   /   Knihovna Třinec

MAREK TOMAN

Navštivte třinecké uvedení zcela nového románu České sklo Marka Tomana, románu z prostředí české diplomacie.

„Tihle mladí diplomaté, křehcí jako sklo.“ 

Ve čtvrtek 6. 6. 2024 v 11.00 pořádáme ve velkém sále Knihovny Třinec pro studenty gymnázia setkání s Markem Tomanem, autorem románu České sklo. Čtení je však určeno i pro veřejnost, proto vás na ni srdečně zveme. 
Zároveň se můžete se svými dětmi v sobotu 8. 6. 2024 v 10.00 zúčastnit strhujícího divadelního představení autorského Divadla Čučka z Markovy knihy Nožička a Wohryzek, které se bude konat netradičně v prostorách třineckého Karirealu.

Marek Toman (*1967)

Spisovatel a publicista. Věnuje se historickým románům s přesahem do současnosti a knihám pro děti. Marek Toman pravidelně vystupuje s čteními, dílnami a představeními v knihovnách, školách a na festivalech v České republice a v zahraničí. Jeho knihy byly přeloženy do němčiny, polštiny, srbštiny, angličtiny, makedonštiny, maďarštiny, estonštiny a finštiny. M. Toman některé své knihy dramatizuje a uvádí je v autorském Divadle Čučka.

Marek Toman: České sklo (2024)

Satirický román s detektivními i psychologickými prvky vykresluje způsob uvažování mocných lidí, kteří se ve svém úsilí vždy soustředí především sami na sebe. Tragická událost na zahraničním velvyslanectví přinutí českého velvyslance vést rozhovor s psycholožkou. Vedoucí diplomat si ovšem nedá vzít příležitost, aby před mladou ženou neobhájil nejen svou nevinu, ale také svůj způsob vidění světa. Třebaže nedlouho před vyšetřovanými událostmi začala ruská invaze na Ukrajinu, projevuje svérázné pochopení pro ruskou perspektivu i způsob prosazování ruských zájmů za pomocí zvláštních služeb. Román tak nabízí nezvykle otevřený vhled do diplomatického prostředí i duše stárnoucího, tragikomického seladona. Více na akropolis.info

 

Galerie