sobota 1. 6. / 16.00   /   Chata Ostrý

ALEŠ PALÁN NÁČELNÍK

Vystoupejte spolu s námi krásnou beskydskou krajinou až na chatu Ostrý a užijte si debatu s autorem knižních bestsellerů. 

 

Vystoupejte spolu s námi a skauty v sobotu 1. 6. na turistickou chatu Ostrý, která bude od 16.00 hostit debatu s Alešem Palánem nad jeho knihou Náčelník. 

Bližší info k výšlapu:

  • Debata začíná na chatě Ostrý v 16.00.
  • Není nutné absolvovat společný výšlap - k chatě se dá dojít různými trasami v různých délkách a obtížnostech.
  • Pokud se ale chcete projít společně s pořadateli festivalu a místními skauty, výšlap odstartujeme před 15.00 z autobusové zastávky Třinec, Tyra - hájenka.
  • Za příznivého počasí bude čtení probíhat venku, v opačném případě se sejdeme uvnitř chaty. 

Aleš Palán (*1965)

Aleš Palán je významným českým novinářem, spisovatelem a publicistou. Zabývá se nejen literaturou, ale i výtvarným uměním, vírou a sportem. Své texty publikuje v mnoha médiích. Napsal nebo se autorsky podílel na více než třiceti knihách, převážně rozhovorů a publicistiky. Za svá díla byl mnohokrát nominován a oceněn, získal např. Magnesii Literu za brněnského průvodce Brnox (2016) nebo cenu Kniha roku Lidových novin za bestseller Raději zešílet v divočině (2018).

Aleš Palán: Náčelník (2023)

Knižní rozhovor Aleše Palána s Miloslavem Nevrlým - skautskou legendou s přezdívkou Náčelník - dokládá, že užitek z cest je možné čerpat v každém věku, pokud duše zůstane dychtivá. To vše koření vrchovatou dávkou humoru. Knihu doplňují dosud nepublikované fotografie z rodinných alb. Pro tuláky všeho druhu je Miloslav Nevrlý beze sporu legendou. Pro ty, kteří o cestách jen sní, může být tento rozhovor skutečným objevem. I dnes je totiž možné být přírodě blízko, zažívat ji a chápat. I dnes je možné prožít naplněný život.

Debata se koná 1. 6. 2024 od 16.00 na turistické chatě Ostrý. 

Galerie