O Šikmém kostele s Karin Lednickou
čt 10. 6. | Knihovna Třinec

O Šikmém kostele s Karin Lednickou

VSTUPNÉ 50 Kč - V PRODEJI Románová kronika ztraceného města vypráví příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel.
Registrace jsou uzavřeny

Čas a místo

10. 6. 19:00
Knihovna Třinec, Lidická 541, Lyžbice, 739 61 Třinec, Česko

O události

Setkejte se naživo s autorkou Šikmého kostela Karin Lednickou

Dlouho připravované, dlouho odkládané a pro mnoho z nás i vymodlené uvedení Šikmého kostela v Třinci je konečně tady! Ve čtvrtek 10. června od 19:00 v Knihovně Třinec se můžete těšit na čtení a poutavé povídání Karin Lednické.

Vstupné je 50 Kč.

Na otázku, kdo je Karin Lednická autorka odpovídá:

Narodila jsem se v Karviné, vyrostla v Havířově a nyní žiji v Ostravě. Dá se tedy říct, že jsem celý život strávila v regionu, jehož historii zpracovávám v trilogii Šikmý kostel.

Měla jsem v úmyslu studovat knihovnictví a žurnalistiku, ale to bohužel v té době nebylo možné. Po maturitě jsem tedy vykonávala celou škálu zajímavých profesí v průmyslových podnicích na Ostravsku a Karvinsku.

Zkraje devadesátých let jsem se konečně dostala k vysněné profesi: začala jsem psát pro regionální periodika, dělala zprávařku v jednom z prvních soukromých rádií a věnovala jsem se kulturní publicistice v regionálních médiích.

​V letech 1993–1994 jsem pobývala v Londýně, kde jsem se věnovala studiu angličtiny a anglické historie. Po návratu z Anglie jsem dva roky překládala beletrii, dvacet roků vydávala knihy a nyní se plně věnuji vlastnímu psaní.

​Bydlím v Ostravě-Svinově, na dohled od nádraží, a mám dvě děti: Davida (19) a Zuzanu (16).

Registrace jsou uzavřeny

Sdílet událost