Dílna Uutěrek
út 01. 6. | Knihovna pro děti Třinec

Dílna Uutěrek

ZDARMA Tento kurz pomůže dětem odhalit základní pricipy animovaného filmu. Každý z účastníků si rozkreslí na pruhy papíru sekvence pohybu zvolené figurky nebo věc. Vzniknou tak krátké filmové pásy, které si promítneme na přístroji zvaném Praxinoskope.
Registrace jsou uzavřeny

Čas a místo

01. 6. 15:00 – 17:00 SELČ
Knihovna pro děti Třinec, Lidická 541, Lyžbice, Třinec, Česko

O události

Workshop  - Uutěrky –  PRAXINOSKOP 

Tento kurz pomůže dětem odhalit základní pricipy animovaného filmu. Každý z účastníků si rozkreslí na pruhy papíru sekvence pohybu zvolené figurky nebo věc. Vzniknou tak krátké filmové pásy, které si promítneme na přístroji zvaném Praxinoskope.  Na tomto kurzu si budeme pouštět i krátké kreslené klipy a filmy. 

Doba trvání: cca 1- 2 hod

Uutěrky jsou malá grafická dílna zaměřená na sítotisk. Její zakladatelé, Martin a Pavla Krkoškovi, si ji zařídili svépomocí a tím jakoby předznamenali svůj další vývoj. Tak jak vznikaly na začátku sítotiskové stroje, sušáky, police, vznikají teď plakáty, grafiky, knihy. Podomácku a “na koleně”. To jsou výrazy, které v sobě skrývají spolupráci s blízkým okolím, spoléháním se na vlastní síly a místní zdroje, pracnost, pomalost a nedokonalost. To je náš sítotisk místo obýváku.

Vstupenky
Cena
Kusů
Celkem
  • VSTUPENKA
    CZK 0
    CZK 0
    0
    CZK 0
CelkemCZK 0

Sdílet událost